KOS Motorsport

o sporcie motorowym i nie tylko

Sportowa rywalizacja na kołach

- Posted in Wyścigi samochodowe by

bolid wyścigowy

Dla szerokiej rzeszy kierowców samochód nie jest niczym więcej niż tylko narzędziem pozwalającym na dostanie się z punktu A do punktu B w najszybszy i najwygodniejszy sposób. Wielu z nich nawet nie przywiązuje większej wagi do marki i wyglądu samochodu o ile tylko spełnia on kryteria dla jakich został zakupiony. Z drugiej strony jest pewno grono zapaleńców, u których auta wywołują wypieki na twarzy. Oni potrafią godzinami spierać się na forach o wyższość jednego auta nad innym, regularnie odkurzają, myją i serwisują swój samochód, nieraz zajmują się nim bardziej delikatnie niż własną żoną.

To bez wątpienia ci drudzy pasjonują się bardziej sportami motorowymi. Niejeden z takich ludzi sam chciałby zasiąść za kierownicą auta wyścigowego i wyżyć się na trudnych trasach udowadniając swoją doskonałą znajomość jazdy samochodem. Tacy ludzie jeżdżą na rajdy samochodowe i oglądają wyścigi Formuły 1 w telewizji, kupują czasopisma o rajdach samochodowych i wiedzą jaki kierowca jest aktualnie na podium w danej kategorii. Niektórzy młodsi kierowcy nawet ozdabiają swoje samochody nalepkami podobnymi do tych, które widać na rajdowych autach WRC.

Z wyścigami samochodowymi mamy do czynienia od bardzo wczesnych lat istnienia samochodu. Bardzo szybko pierwsi konstruktorzy aut postanowili zrobić sobie reklamę organizując wyścigi swoich aut aby pokazać kto konstruuje najlepsze automobile. W powszechnej świadomości wyścigi samochodowe to dziś Formuła 1 i rajdy samochodów osobowych – każdy w końcu słyszał o słynnym rajdzie Paryż-Dakar. Nie mniej typów kategorii rajdowych jest bez liku, można ścigać się na wszystkim co tylko ma silnik: na aucie osobowym, ciężarowym, terenówce, motorze czy też bolidach budowanych wyłącznie po to by brały one udział w wyścigach.